A A A

A1 contest 2010 v OK1KPI

Radioklub OK1KPI nás tradičně několikrát za rok pozve na své výborné pochutiny. Masíčko, knedlíčky, zelíčko a jiné ňaminky. Mimo to mají v radioklubu i krásně teplíčko. Tentokráte jsme se  do Písku vydali ve složení Vláďa OK1DDV, Pepa OK1ANP, Vojtové OK1PV a OK1DCX, Vláďa OK7VU, Jirka OK1DDQ, Petr OK1XGL a nespočet místních radioamatérů pod taktovkou Tondy OK1ISA.

 

Vybaveni čtveřicí DK7ZB od Pepy OK1ANP a Vládi OK1DDV spolu s novým rotátorem Yaesu OK1DDV jsme se pokusili pokořit dosavadní úspěchy. A světe div se, podařilo se lecos. Přes počáteční problémy s koncovým PA jsme nakonec začali úspěšně vysílat. Dlužno říci, že 4xDK7ZB opravdu velmi slušně "táhne". O konverzi radiových vln na vlny lahodící našim uším se tentokrát staral ICOM IC-910H.

 

Aby náš pobyt nebyl úplně zadarmo, museli jsme před vlastním závodem trošku zapracovat. Radioklub byl po výměně oken a opravě střechy značně ušpiněn. Z vody na podlahu se tvořila velmi zvláštní hmota připomínající obsah staré žumpy, ale nakonec jsme nad špínou zvítězili a prostor potřebný k naší aktivitě řádně vypucovali.

 

I dařilo se nám dobře. 182 spojení s průměrem 282km/QSO je z Písku dobrý výsledek.

 

Jak to viděl Vláďa OK1DDV se můžete podívat na webu OK1KPI, www.kufr.cz.

 

Jirka OK1ZJV