A A A
  • Osazená deska
    Osazená deska
  • Oživení desky echolinku
    Oživení desky echolinku

Echolink pro OK0K

Asi před dvěma měsíci mne oslovil Karel OK1AEB z Kladna, že by také rád pronikl do tajů našich echolinků a jeden takový kousek namontoval i k převaděči OK0K, který má na starosti. Slovo dalo slovo a vznikl úplně nový návrh desky, později vznikla i deska, ještě později přišlo dvacet vyrobených (neosazených) desek z Číny a ještě o něco později už bylo pár zkušebních kousků osazeno a oživeno. Jedna z nich putovala poštou Karlovi a ten začal s připojováním k převaděči.

 

I když jsme všechny náležitosti spolu konzultovali, nebylo jednoduché všechno na dálku doladit, a tak měl Karel spoustu práce s uzpůsobením signálů, původně pro dvě Motoroly GM300, tak, aby byly vhodné i pro OK0K. Každá úroveň byla jiná, každé napětí echolinku nepasovalo na napětí v převaděči. Nakonec jsme ale vše doladili a dnes, 30.4.2016 Karel převaděč osazený echolinkem odvezl na finální kótu. Následovalo řádné vyzkoušení, donastavení parametrů a křest ohněm v podobě Kladenského poledního kolečka.

 

Přeji všem na OK0K, aby jim echolink dobře sloužil a aby s jeho pomocí navázali spoustu zajímavých spojení. Zároveň pro všechny, kdo by se chtěli do podobné akce pustit, mám jeden vzkaz: Neobjevujte objevené, tak jako tak budete mít s připojením echolinku k Vašemu převaděči práce dost. Napište mi, desky ještě mám, rád pomůžu. Kontakt je v odkazu úplně vpravo nahoře.

 

Echolink node pro OK0K je #656076.

 

V následujícím článku je shrnutí základních funkcí a jejich praktické využití.

 

Jirka OK1ZJV